مهاجرت به مالزی و ادامه تحصیل در مالزی | دوره های فشرده آموزش زبان انگلیسی در کالج زبان لندن شعبه کوالالامپور مالزی | مدرک آیلتس و تافل
صفحه اصلی تحصیل در مالزی اخبار مالزی خواندنی ها ورود اعضا عضویت فرم مشاوره تماس با ما
هفته‌ی کتاب مصور کودکان در مالزی

ناشران و هنرمندان مالزی با هدف تبلیغ و بالابردن آگاهی عمومی درباره‌ی کتاب‌های مصور گردهم آمدند.

به گفته‌ی ناشران کتاب‌های کودک، کشور مالزی در بخش کتاب‌های مصور وابستگی زیادی به تولیدات غیرداخلی دارد. این موضوع تصویرگران و نقاشان کودک را بر آن داشته تا با حمایت ناشران بیش از گذشته بر اهمیت تولید و نشر کتاب‌های مصور داخلی تاکید کنند.

در این کنفرانس خبری که فعالان عرصه نشر کتاب کودک و نمایندگان رسانه‌ها حضور داشتند مشکلات تولید کتاب‌های مصور بررسی و به بحث گذاشته شد. این نشست به همت "یوسف گجه" از نقاشان برجسته ی مالزی در کتاب فروشی " Silverfish " برگزار شد. وی با اشاره به اهمیت تصویر برای کودک این گونه کتاب را بهترین مسیر برای آشنایی و جذب کودکان به کتاب دانست و گفت ما نیاز داریم علاوه بر تعلیم تصورسازان مالزیایی به والدین نیز درباره‌ی اهمیت کتاب‌های مصور آموزش دهیم. متاسفانه در مالزی والدین هنگام خرید کتاب به تعداد کلمات و حجم حروف نگاه می‌کنند تا به کیفیت تصاویر داخل کتاب. از سوی دیگر تصویرسازان مالزیایی در داستان‌پردازی از طریق تصویر ضعیف عمل کرده‌اند و باید در این زمینه سرمایه‌گذاری شود.


"دلفی لی" – روزنامه نگار و ناشر کتاب کودک- از دیگر سخنرانان این جلسه بود. وی با تاکید بر اهمیت آموزش کودکان به همزیستی مسالمت‌آمیز با دیگر اقوام و نژادهای مالزی گفت: کتاب‌های مصور یکی از بهترین ابراز تعلیم غیرمستقیم به کودکان در سنین پایین است. ستون ثابتی در روزنامه‌ی پرتیراژ استار به دلفی اختصاص دارد که حاوی مطالب وی درباره‌ی اهمیت کتاب کودک و کیفیت آن است.


از دیگر مهمانان این نشست "داتین رسیتی عایشه" نام داشت که خود را مادری تمام‌وقت و نویسنده‌ی کتاب کودک Puteri Tioman معرفی کرد. وی در این کتاب کودکان را با دنیای زیر آب و جانورانی که در جزیره‌ی تیومان زندگی می‌کنند آشنا می‌کند. وی در این نشست از اولین تجربه‌ی غواصی برای ورود به دنیای زیر آب سخن گفت. داتین عایشه با اشاره به این نکته که برای نوشتن کتاب کودک باید به همه چیز بار دیگر نگاه کرد از حضور 3 ساعته‌اش در قفس یک اوران‌گوتان یاد کرد و گفت من پیش از نوشتن درباره اوران گوتان‌ها برای کودکان باید از زاویه‌ی متفاوتی با این حیوان رو به رو می‌شدم تا برای کودکان جذاب باشد.


در این نشست نمایندگانی از سازمان‌های غیردولتی حمایت از کودکان پناهنده، انجمن تصویرگرایان مالزی، و چند تن از هنرمندان مالزیایی حضور داشتند.


هفته‌ی کتاب مصور کودکان تا 7 می در کتابفروشی Silverfish واقع در منطقه‌ی بنگسر ادامه خواهد. در این مدت 20 جلد از کتاب‌های مصور تازه انتشار یافته به نمایش گذاشته می‌شود. هنرمندان ایرانی به ویژه تصویرسازان می‌توانند از این فرصت برای آشنایی با ناشران و نویسندگان کودک مالزی استفاده کنند.

 جهت پیوستن به صفحه «تحصیل در مالزی» در فیس بوک « اینجا کلیک کنید »اخبار مالزي
 
مالزي
تحصیل در مالزی
مهاجرت به مالزی
سفر به مالزی
آلبوم تصاویر مالزی
بانك اطلاعات مالزي
درباره مالزی
هتل های مالزی
گردشگری در مالزی
بازار ملک در مالزی
اطلاعات عمومی مالزی
نکات زندگی در مالزی
هزینه ها در مالزی
حمل و نقل در مالزی
ارتباطات در مالزی
خرید در مالزی
تغذیه در مالزی
بهداشت در مالزی
اقامت در مالزی
برنامه MM2H
دوره های آموزش زبان انگلیسی
ثبت شرکت در مالزی
انواع ویزا در مالزی
LOGIN FORM
Username :Password :

NEWSLETTER
Email:


       
mm2h
همکاری با ما
دانشگاه هاي مالزي
دانشگاه تکنولوژی UTM
دانشگاه مالایا UM
دانشگاه کبانگسان UKM
دانشگاه USM
دانشگاه مالتی مدیا MMU
دانشگاه پوترا UPM
دانشگاه UITM
دیگر دانشگاه های مالزی
کالج های زبان در مالزی
دبیرستان در مالزی
تحصيل در مالزي
نکات تحصیل در مالزی
نگارش رزومه
نگارش پروپوزال
آیین نامه ها
خدمت وظیفه سربازی
رشته هاي دانشگاهي
علوم فنی و مهندسی
علوم انسانی و اقتصاد
         كلیك كنید ...
علوم پزشکی
         كلیك كنید ...
هنر و موسیقی
         كلیك كنید ...
پیوند ها
  • تحصیل در خارج از کشور
  • تحصیل در استرالیا
  • ایتکا
  • دهکده فضایی
  • پی سی وبلاگ
  • انجمن فیزیکدانان جوان ایران
  • هنر کده

  • صفحه اصلی تحصیل در مالزی اخبار مالزی خواندنی ها ورود اعضا عضویت فرم مشاوره تماس با ما

    Copyright © 2005 - 2015, mm2h.ir - V3.0